| Medema a întrebat:

Voi ce parere aveti despre vaccinul din liceu? Cum v-ati simtit dupa ce l-ati facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Axz_axn_1978 a răspuns:

Nu cred ca este nevoie de a fi facut, de unde stim noi ce are in el?

| Medema explică (pentru Axz_axn_1978):

Sunt de aceiasi parere!

11 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Este un vaccin care are menirea sa-ti prelungeasca imunitatea dobandita de la dozele anterioare efectuate pentru difterie si tetanos.Deci este ff important sa-l faci.De simtit, poti simti o durere locala sau nu cam 2-3 zile.

| Medema explică (pentru Raniia):

Mersi,asta mi-a zis si doamna de la scoala si asta e praf in ochii!

| Raniia a răspuns (pentru Medema):

Ce fel de praf?

| Medema explică (pentru Raniia):

Adica ..asta vrea sa para... un vaccin inofensiv dar nu se stie ce contine!

| mona a răspuns:

Dupa ce l-am facut mi-am simtit mana un pic amortita dar nu mai mult de o zi

| Danysan a răspuns:

A fost un picut naspa dar nu e asa de grav cum pare.

| Grimmjow69 a răspuns:

Sunt de acord cu acest vacin. In general bine, cu o mica durere unde am fost intepat.

| Madayna a răspuns:

Nu m-am simtit deloc rau

| SabbyNightShadow a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa il faci. La inceput nu vei simtii nimic dar apoi te va durea umarul destul de tare. Daca chiar vrei sa-l faci, du-te la un medic la spital. :3

| Copiliţă a răspuns:

- Pe moment n-am, simtit nimic, dar a doua zi de dimineata nu mai miscam mana -_-', dar a trecut in cateva zile.