| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre acupunctura? Poti sa slabesti facand acupunctura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Facut corect, cu o serie de sedinte, DA!

3 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Am cunoscut pe cineva care facea acupunctura pentru asta. Oricum nu stiu decat ca acupunctura ii taia pofta de mancare si ii era mai usor sa tina regimul alimentar. Probabil ca stimula si digestia. Totusi numai din acupunctura nu slabesti. Trebuie sa mananci putin, in general sa apelezi la un specialist nutritionist care sa-ti dea in functie de problemele pe care le ai o dieta personalizata. Sanatate multa si spor la slabit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se slabeste cu acupunctura.Sunt cateva reguli, trebuie sa crezi, sa fii consecvent si sa ai rabdare.Este de durata.Eu am slabit in 6 luni 5 kg.Acupunctura nu face altceva decat stimuleaza niste centri nervosi care in timp si-au pierdut din functii, insa trebuie facuta de un adevarat specialist. Din Bacau