| MentorMacro a întrebat:

Ce parere aveti despre detoxifierea colonului prin hidroterapie (colonhidroterapie)? a incercat cineva asa ceva? Stiu ca este un fel de purificare a organismului foarte benefica oricarui om cu sau fara probleme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Colon help este foarte bun pentru asta.Despre aceasta metoda inca nu am auzit.

| vasile911 a răspuns:

Un produs bun pentru detoxifierea colonului este Untoxin. Pentru cei care vor sa afle mai multe informatii gasesc la www.untoxin.ro/probiotice-detoxifiere-ficat

| zanatate a răspuns:

Nu este deloc benefica detoxifierea colonului, indiferent de metoda folosită!
Citeste cu atentie acest articol de pe blogul meu: http://zanatate.blogspot.com/2011/08/curatarea-colonului-cat-este-de.html!

| Codreanu_Aurel_1970 a răspuns (pentru zanatate):

Nu exista blog.deci nefolositor raspuns.