| Anonimus696969 a întrebat:

Ce părere aveti despre masoni, masonerie, religia masonice si toat ce se referă la masoni? Ce la ce Dumnezeu se închina etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| nkd a răspuns:

Probabil ca ai aflat si tu despre ei, si probabil ca esti la o varsta frageda daca te astepti ca cineva de aici sa iti spuna ce sunt masonii si cu ce se ocupa.
Rezervati putin timp si asculta http://www.youtube.com/watch?v=HSDWUYRUx1Y.

| ElenaNarcisa a răspuns:

Nu iti recomand sa iti ocupi timpul gandindu-te la astfel de lucruri,masonii sunt persoane influente care apeleaza la celebritate pentru a controla mintile poporului prin intermediul emisiunilor TV si aparitiilor mondene, precum si a altor lucruri. Masoneria, ca si religie, nu ti-o recomand! Este o organizatie satanica ce numara multi membri, actualmente. Sper ca te-am ajutat happy

| ScottishRite a răspuns:

Am o vasta experienta in acest subiect, fiind membru. Masoneria se bazeaza pe principile revolutiei franceze : Libertate, Fraternitate, Egalitate, practic suntem o fraternitate sub paternitatea Marelui Arhitect. Acesta miscare isi are originile in Scolile de Mistere ale Antichitati, apoi in perioada medievala primindu-si numele Masonerie. Cele 3 grade principale sunt Ucenicul, Calafa si Maestrul Mason. De altfel masoneria nu este o religie sau o organizatie este o societate discreta. Unele dintre activitati presupun actiuni caritabile sau folantropice. Daca vrei mai multe detalii contacteaza ma pe privat!

| HorneaDaniel2002 a răspuns (pentru ScottishRite):

Hahahahahahaha... Buna asta, Oprisescu!winking