| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre pastiele de slabit? A folosit cineva pana acum? Auzisem de unele tomato plant parca se numeau ca sunt bune.Voi ce spuneti? Va rog sa nu incepeti sa spuneti :apuca-te de sport sau de dieta fiindca le fac pe ambele(bine sportul mai lent fiindca am avut o viata destul de sedentara ). Deci? Cam ce pastile ar fi bune si cat timp ar trebui sa le iau ca sa scap de vreo 4 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RexCuParuCret a răspuns:

Nu e o problema trebuie doar sa ai rabdare si sa continui cu dieta si antrenamente.
Eu personal am slabit intr-o saptamana 2kg de grasime, si singurul lucru care l-am facut am eliminat carbohidratii si am continuat cu antrenamentele.
Iti doresc succes si daca ai vreo intrebare da-mi pm, nu sunt mare expert dar ma informez si eu cat pot si daca pot sa ajut pe cineva in general nu ezit.

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Adica toata lumea se revolta/se discuta la tv despre aceste pastile ca sunt daunatoare, si tu ai vrea sa testezi pe propria-ti piele?
Nu crezi ca ar fi mai indicat/mai sanatis daca ai adapta un regim de viata cat de cat sanatos si cu mult sport? renunta la fainoase si dulciuri.
Pstilele sunt doar de fatada si pentru reclame iar poporu se imbolnaveste si distribuitorii isi ingrasa conturile.
O zi frumoasa sa aihappy

| albastrualb77 a răspuns:

Eu nu iti recomand nimic, doar ca stiu din proprie experienta ca nu sunt bune, pastilele de slabit cand le iei, slabesti, dar ulterior te ingrasi dublu, daca nu le mai iei.
Si inca ceva daca le iei pe o perioada mai indelungata de timp, sigur iti afecteaza sanatatea, asa ca mai gandeste-te daca merita sa le iei, papa.

| Anda31 a răspuns (pentru albastrualb77):

Asa am vrut sa le iau o perioada,apoi sa le raresc putin, am renuntat la carbohidrati si la prajeli, de dulciuri nu ma pot lasa, adica mananc putine, dar nu pot renunta de tot la ele...

| RexCuParuCret a răspuns:

Pastilele alea te ajuta in proportie de 10%(in opinia mea) tot sportu si dieta sunt cele care ajuta cel mai mult, in special dieta.
Tu cauti calea usoara, aceea pastila minune care nu exista.
Eu te sfatuiesc sa iti cumperi sa incerci si ai sa-mi dai dreptate in final.

| Anda31 a răspuns (pentru RexCuParuCret):

Asa e, eu caut calea cea mai usoara, a devenit insuportabila imaginea mea. Colacei, putine sunculite si celulita, de parca nu erau de ajuns au inceput sa imi apara si multe cosuri pe fata laughing.Mi-e rusine sa mai ies din casa daca ma crezi :-s.

| Anda31 a răspuns (pentru RexCuParuCret):

Multumesc pentru ajutor big grin

| RexCuParuCret a răspuns (pentru Anda31):

Nu e o problema trebuie doar sa ai rabdare si sa continui cu dieta si antrenamente.
Eu personal am slabit intr-o saptamana 2kg de grasime, si singurul lucru care l-am facut am eliminat carbohidratii si am continuat cu antrenamentele.
Iti doresc succes si daca ai vreo intrebare da-mi pm, nu sunt mare expert dar ma informez si eu cat pot si daca pot sa ajut pe cineva in general nu ezit.

| OwlMyGod a răspuns:

Eu am incercat Tomato Fote si am slabit, dar apoi am pus la loc, si crede-ma nu sunt bune...pentru ca dau stari de ameteala, depresie si insomnie
have a good day! ^^

| Anda31 a răspuns (pentru OwlMyGod):

Multumesc pentru sfat big grin! M-am gandit ca nu se merita sa ma apuc de ele, dar cum regimul nu avanseaza rapid..as vrea sa vad rezultatele mult asteptate intr-un final, mai ales ca de la un timp ma obsedeaza ideea asta cu slabitul.

| feldo a răspuns:

Pastile pentru slabit
http://leadbit.biz/ogDV

| FataSpiridus55 a răspuns:

Daca tot vrei sa slabesti de ce nu faci sport...adica poti sa alrgi prin parc 30 de min-o ora.Asa devii si mai sanatoasa si nu dai banii pe tot felul de medicamente care in loc sa iti faca bine iti fac mai mult rau! big grin

| Anda31 a răspuns (pentru FataSpiridus55):

Asta e si problema ca 1 ora fac sport, dar mai lent ..am 57 kg si 1, 70 m si as vrea sa ajung la 53-50 kg..Am si zis ca dieta e dieta si o am stabilita, iar sportul e si el.

| FataSpiridus55 a răspuns (pentru Anda31):

Scuzee big grin nu am citit tot.pastilele ma revolta. sper ca nu o sa incepi sa le iei.nu iti distruge sanatatea.