| karina_5950 a întrebat:

Ce parere aveti si daca stiti despre colon help. E ok sa iau? Mai bine zis am inceput sa iau.Nu prea are gust bun, dar nu stiu cat de eficace este mai ales la un asemenea pret piperat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| edyman a răspuns:

Nu stiu daca este eficient dar eu acum 2 ani aveam grave probleme digestive iar Argila Tibetana mi le-a rezolvat! Bine sa ti si un regim iar apoi manaci chiar ce vrei face minuni.

Uite linkul de unde o poti lua : http://www.naturaplant.ro/produse/778/Argila_tibetana_Algo_Bocan

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este foarte bun, insa mai bun in caz de boli digestive este Detoxi Colon. Acesta insa este greu de luat asa ca eu l-am imbunatatit cu inca o punga de psillium la o cutie mica.Se amesteca si este suficient sa luati numai dimineata pe stomacul gol 3 masuri la un pahar cu apa; fara lactate, recomand insistent lipsa lor deoarece micsoreaza substantial efectul; fara alcool.
Dupa ce se consuma 2 cutii de Detoxi Colon puteti trece si pe Colon Help pentru intretinere. Mentionez ca Detoxi Colon si Colon Help te ajuta sa te vindeci de orice boala digestiva(ulcer, gastrita, colita, etc). Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai eficienta procedura pentru curatarea colonului este colonhidroterapia. Ea este recomandata atat in problemele de digestie (balonari, gaze, constipatie, etc) cat si in cazul persoanelor care au probleme de greutate dar mai ales are un efect benefic asupra imunitatii si metabolismului. Aceasta procedura se poate face la Maraviglia Salon.