| Georgex12 a întrebat:

Ce pasta de dinti folositi? Care credeti ca e cea mai buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kiddddddddd88 a răspuns:

Nu exista o pasta cea mai buna! Important e sa te speli corect pe dinti! Desigur, toate sunt bune dar trebuie sa ai grija cum te speli si ce cantitate pui. Daca ai probleme cu dantura cel mai bine este sa mergi la un dentist iar acesta iti va recomanda o pasta de dinti mai speciala destinata problemelor tale. Sper ca te-am ajutat! Papa. :]

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pasta trebuie schimbată lunar, sunt bune toate care au flour.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Colgate white, cam toate sunt la fel, diferenta e pretul

| măcheamăăăî a răspuns:

Eu ador Aquafresh in trei culori.Ma incanta de trei ori laughing

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Colgate curață cel mai bine.
O zi frumoasă!

| vali1985 a răspuns:

Cea mai buna pasta de dinti mi se pare Colgate Advanced White Gore Pure.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa iti vina sa crezi, dar cercetatorii au descoperit ca o ceasca de ceai, bauta dupa fiecare masa, este de 7-8 ori mai eficienta decat spalatul pe dinti.
Asa se explica faptul ca bunicul, la 87 de ani inca mai are dinti in gura, proprii lui dinti laughing

| balcknyelow a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce plante pune in ceai bunicul tau de obicei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Colgate folosesc de cand ma stiu.
Te pup!

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| JoeTPU a răspuns:

Eu folosesc Colgate Max White One.
Succes!

| LikeGreen a răspuns:

Eu folosesc Colgate Total iti recomand si tie!
Uite niste avantaje:
Oferă protecție împotriva :
Carii
Placa dentară
Afecțiuni gingivale
Dinți sensibili
Tartru
Eroziunea Smalțului
Dinți sensibili
Pete dentare
Respirație neplăcut mirositoare
Bafta!

| StamateAlina1987 a răspuns:

Eu folosesc o pasta de dinti care contine numai ingrediente naturale, o folosesc de foarte mult timp si ti-o recomand.
Pasta de dinti este de la Thursday Plantation, este naturala, si este pe baza de 100% Ulei pur de arbore de ceai(un puternic antiseptic).
Este indicata daca ai probleme cu gingiile, placa, tartru, carii.
Dupa ce o folosesti odata o sa devina pasta ta de dinti preferata.

| Droghh a răspuns:

Golgate Total White.

| alexmzr a răspuns:

Depinde pentru ce vrei! De ex pentru albire eu folosesc Colgate Advanced Sansation White...in 14 zile ai dintii mai albi! Deci da roade aceasta pasta de dinti! Daca ai sangerari la nivelul gingiilor sau dureri gingivale foloseste lacalut.Si aceasta iti curata foarte bine dintii! Chiar simti...

| Alexutzu1951 a răspuns:

Buna. Cea mai buna este Sensodyne. este ce maibuna pasta de dinti cu ea am scapat de sensibilitate dentara. Ceam mai buna dar si scumpa este Sensodyne Complete Protection. Sensodyne au mai multe paste de dinti in functri e de nevointele fiecaruia.