| Gabry09 a întrebat:

Ce pastile luam cand ne doare coloana sau ce remedii naturale am putea folosi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu luam pastile dupa ureche sau la sfatul unor neaveniti! Mergi la doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde zici că te doare?
Mai sus spre gat sau jos la mijloc?

| Gabry09 explică (pentru anonim_4396):

Jos pe mijloc uneori se lasa pe picior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se duce durerea pe picior?

| Gabry09 explică (pentru anonim_4396):

Uneori se lasa pe picior

| nely999 a răspuns:

Atunci cand durerile de coloana vertebrala devin constante si impiedica desfasurarea activitatilor zilnice, se recomanda consultul unui medic specialist. In functie de afectiunea care sta la baza declansarii durerilor se poate recomanda repaos sau miscare usoara, kinetoterapie, fizioterapie, termoterapie, terapie cu sunete, infiltratii sau proteze de sustinere. De asemenea, medicul poate indica tratament medicamentos care sa amelioreze simptomatologia. Se recomanda, totodata, administrarea suplimentelor alimentare special create sa sprijine flexibilitatea coloanei vertebrale, sa detensioneze musculatura si sa sustina articulatiile. Acestea au, deopotriva, rol antiinflamator si imbunatatesc vizibil starea de confort a intregului organism.

| Gabry09 explică:

In zona lombara

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabry09):

E foarte simplu.
Te pot ajuta.