| sweetie98 a întrebat:

Ce pastile sa iau ca se vomit! funda si nu o fac pentru a slabi plss raspuns repede!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Bei multă apă 1-3 l și apoi îți bagi 2 degete- curate- în gură și atingi "omulețul" și vomiți.

| DrA a răspuns:

Nu e sanatos sa iti provoci singura asa ceva... spune-mi ce ai patit si poate te ajut altfel

| ydal a răspuns:

Pai de ce tb sa vomiti, daca ai greturi ia un metoclopramid este foarte bun pentru. greata si varsaturi...happy

| caractere a răspuns:

Nu exista pastile.
Un vomitiv puternic este saramura. Concentratie f mare de sare.

| sweetie98 explică:

Nu imi e rau de 1 luna si nu stiu ce am am fost la medici si nu mi-au dat nimic ca cica nu e nimic grav si eu mor de raucrying(

| BGDs a răspuns (pentru sweetie98):

Pai ce anume ai de iti e rau? Iti e greata? Te doare capul? Te doare ceva? Nu inteleg cum se manifesta "raul" acesta