| anonim_4396 a întrebat:

Ce pastile sunt recomandate pentru constipatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La tine problemele sunt alimentația și sedentarismul!
Mergi pe fructe cât mai proaspete, salate, semințe de in, exerciții fizice.
Acum mergi pe un ceai laxativ.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Un iaurt si un pahar de apa dupa aia!
Dar, in timp, ceea ce produce purgatie este cafeaua sau inlocuitorul de cafea (Inka), prunele uscate(inmuiate si luate seara).
http://www.sfatulmedicului.ro/......ative_3797

| yellowalien a răspuns:

Pentru constipaţie e recomandat să consumi mai multe fibre (fructe, legume, cereale) şi mai multe lichide. Pastilele nu sunt bune şi în plus, pot da dependenţă foarte uşor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e constipatie ocazionala,poti folosi dulcolax,una seara, si iar una dimineata,in caz ca nu se rezolva problema. Un alt laxativ dar mai bland cu intestinele,este ciocolax, doua seara. De asemeni gasesti in farmacii, laxative naturale. Iti dau solutia asta, numai daca e constipatie ocazionala. daca nu, e bine sa mergi la un medic. Sunt de acord si cu consumul de iaurt, si apoi apa dupa ce manaci aurtul. mancare subtire. adica "ciorba lunga"tongue sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Bea ulei de masline pe stomacul gol, vindeca chiar si constipatia cronica uleiul de masline.
Te pup!

| robroy a răspuns:

Pai incearca cu cafea, sa bei ulei, astea sunt pe loc, si cum a zis yellowalien pentru viitor.

| Paul1498 a răspuns:

Nospa

| Diamond5 a răspuns:

Bea otet de mere

| Corinaelena5 a răspuns:

Bea compot de cirese, visine, mere si mananca mere...te va ajuta foarte mult

| iriona a răspuns:

Hey poti bea moare de varza murata