| Rama89 a întrebat:

Se poate ca de la constipatie sa am intepaturi in partea dreapta? Ce pastile sunt bune pentru. constipatie dar care sa nu dea dependenta si sa poata fi luate pe termen lung?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| facepalmlol a răspuns:

Foloseste supozitoarele, sau mananca miere.Amestec-o in ceai, lapte in loc de zahar.De asemenea poti manca prune proaspete in cantitati maricele sau poti cumpara ceaiuri de la farmacie pentru constipatie.

| Rama89 explică (pentru facepalmlol):

Supozitoarele nu dau crampe abdominale?

| facepalmlol a răspuns (pentru Rama89):

Eu nu am avut crampe de la ele si nici tatal meu.

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Fibre.
Exact așa se numește, găsești în farmacii, costă 7 lei.

| Rama89 explică (pentru Azµre):

Exact produsul Fibre de la Walmark il folosesc de vreo 3 saptamani dar nu are absolut nici un efect chiar daca beau multa apa.

| Azµre a răspuns (pentru Rama89):

Nu de la walmark, nu știu să-ți zic firma, eu am folosit și a fost foarte bun. Încearcă altceva, altă firmă ceva.

| ansei149 a răspuns:

Se maninca cat mai multe legume, ciorba sau prune uscate