| anonim_4396 a întrebat:

Ce pastile v-au ajutat la fierea inflamata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Rowachol!

| Yuoia a răspuns:

Cele date de medicul internist. Doar el poate pune si diagnosticul corect, nu internetul.

| Invictusman a răspuns:

Mai mult ajuta alimentația man. Probabil ți-o dat o schema cu ce alimente îți sunt permise și cele care nu îți sunt permise.
Dacă nu ți-o dat, mergi din nou la medic sa îți dea schema.
Nu mai consuma deloc energizante, sucuri acidulate, nu mai manca dulciuri, mâncare grasa, condimente picante, sosuri, prăjeli și o sa îți revii.

| Eclectica a răspuns:

Fierea (bila) nu se inflameaza, e un lichid care se scurge din ficat, se depoziteaza o vreme in colecist (la asta i se mai zice popular fiere...) si cand mananci se descarca in stomac ca sa ajute la digerarea mancarii. Daca ai fost la medic si ti-a spus ca ai colecistul inflamat trebuie sa afli care este cauza, faci ecografie. Poate fi infectat, cu pietre etc. Poti lua o pastila No-spa sau colebil sau digenzym dar daca ai pietre de ex iti poate face rau. Deci e bine sa stii de la ce ai problema. Daca dureri/greata in partea dreapta nu e sigur ca e de la "fiere" sunt mai multe in zona...Sanatate!