| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am nevoie de ajutor,fierea inflamata am,ce dieta trebuie sa am, ce ceaiuri trebuie sa consum si ce fructe sau legume trebuie sa am in dieta? Mersi, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dieta vegană sau cât mai aproape de asta.

| Iote a răspuns:

1. De unde stii ca ai fierea inflamata?
2. Daca ti-a spus medicul asta, tot el ti-a dat si un regim.
3. Daca nu ai fost la medic, pana ajungi (si trebuie sa mergi!) un ceai de anghinare, neindulcit!, te va ajuta.

| klmaxmax a răspuns (pentru Iote):

Am fost la medic!

| Iote a răspuns (pentru klmaxmax):

In acest caz, ai regim de la medic.

| Dintrebare a răspuns:

Daca ai dureri, ia si un antiinflamator si un analgezic. Ceai de anghinare, sunatoare papadie sau alte plante amare. Fructe care sa fie coapte bine, sa nu aiba samburi si coji. Iar legumele sa nu fie fibroase