| ChrisNOW a întrebat:

Ce poate fi atunci cand iti amortesc ambele maini si senzarie de furnicaturi:fara sa mai pot face nimic,nici macar sa mai ti un pix,buze cu furnicaturi si zvacneli, transpiartie instantanee, si stare de lesin(ametala)? Asta mi-s-a intamplat mie intr-o zi deodata!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi o cadere de calciu. Ar trebui sa mergi la analize. Doctorul tau nu trebuia sa-ti dea medicamente fara analize prealabile. Mergi la el si cere-i sa te trimita la analize. Ai dreptul acesta.

| Scurtu_Catalin_1969 a răspuns:

Venele de la maini ti sau umflat te dor antebratele?

| Scurtu_Catalin_1969 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la undoctor cat de curind posibil.eu am avut ceva similar in 204 m-i se umflau venele de la antebrate si m-au depista la neuro ca fiind o problema despondiloza cevicala m, m-a costat dar am scapat in doua trei zile, atunci si eu m-am speriat groaznic.Mergi prietene daca e de rau la urgente.Multa sanatate iti doresc

| ChrisNOW explică (pentru Scurtu_Catalin_1969):

Am fost la medicul de familie si mi-a dat Calciu...cred ca e o poracrie?

| Bogdan_Mirica_1991 a răspuns:

Probabil ai niste toxine prin corp care nu poate corpul scape de ele. te doar ganglionii?

| ChrisNOW explică (pentru Bogdan_Mirica_1991):

Absolut deloc.

| Bogdan_Mirica_1991 a răspuns (pentru ChrisNOW):

Ganglionii de la subrat...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru ChrisNOW):

Ti-a dat calciu ca sa nu te trimita la psihiatru. Tu suferi de o somatizare a anxietatii, nu ai nicio boala organica. Calciu si magneziu te ajuta sa treci mai usor peste episoadele astea. Daca te deranjeza foarte tare poti merge la psihiatru dar antidepresivele au efecte adverse destule si nu merita sa le iei daca problemele tale nu se repeta constant.

| ChrisNOW explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Oare asa sa fie? De ce crezi asta?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru ChrisNOW):

Pentru ca asa se manifesta anxitatea. E putin probabil sa ai altceva (desi nu imposibil).