| MadaMdy a întrebat:

Noaptea trecuta am avut un cosmar si m-am trezit cu furnicaturi in tot corpul, ameteli si stare de lesin..este cam a 3-a oara cand mi se intampla asta.
este normal? vi s-a intamplat si voua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FastAndRelaxed a răspuns:

Cred ca ti s-a intamplat de la frica,creierul nu poate diferentia realitatea de vis,bine daca ai un vis lucid atunci iti dai seama ca e doar un vis dar in cazul viselor care nu sunt lucide nu poti diferentia realitatea de vis si de asta ai avut si aceasta stare dupa ce te-ai trezit, furnicaturile si ameteala sunt specifice unei frici foarte mari, atunci cand viata iti este pusa in pericol, probabil ai visat ca ceva sau cineva vroia sa te omoare nu stiu... Apropo fiecare om este diferit, unii se sperie mai tare altii mai putin si da si mie mi s-a intamplat odata dar eu nu am avut decat furnicaturi pe spate atat si nu-ti fa griji, frica e o emotie naturala. Sfatul meu este sa nu te mai uiti la filme de groaza(asta daca te uiti) si sa incerci sa te incarci cu energie pozitiva, bafta si vise placute de acum incolo happy.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la medic sa vezi ce ai

| Parintele a răspuns:

Mergi la medic. Posibil sa ai probleme cardio-respiratorii.

| Λndrei a răspuns:

Mi se întâmplă să am coșmaruri, dar destul de rar, atunci când mănânc ceva ce este mai greu de suportat de către stomac seara sau în urma unei întâmplări neplăcute.
Niciodată nu am experimentat astfel de simptome așa cum spui tu. Poate doar transpirație.

| Prezidentul a răspuns:

Cred ca este normal sa fii putin speriat, dar nu sa ai stari de lesin, ameteli...
Mergi la un doctor.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau ai fost foarte obosită, te-ai speriat de ceva în timpul zilei, ai nişte frământări interioare, închină-te îninte să adormi, fă o rugăciune şi ai grijă la sănătatea ta. Numai bine!

| Sufletzelll a răspuns:

Nu cred ca este normal asa ceva, ar trebui sa consulti un medic mai ales ca nu este pentru prima data ce patesti asa

| Manole_Vanessa_1998 a răspuns:

Da, dar un mit care si mie mi -sa adeverit ca daca te uiti pe geam uiti ce ai visat, asa ca incearca si asa, cosmarurile sunt doar problemele care le intampinam in viata reala si nu putem trece peste ele, incearca sa te gandesti la lucruri bune inailte sa te culci!