| Louys a întrebat:

Salut TPU!
In timp ce loveam un scut pentru loviturile de picior, am inceput din senin sa am o durere in gamba, care persista de 3 saptamani (persista doar daca lovesc, si ma doare atat de tare incat iau pauza cateva zile ca sa imi revin).
Durerea este undeva in jumatatea superioara, spre partea dreapta, la gamba piciorului drept.
Aveti vreo idee ce ar putea fi? Daca mai aveti nevoie de detalii intrebati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Bariel a răspuns:

Nu vad rostul de a ne intreba pe noi, cel mai bine te duci la un doctor pentru a te examina.
Pot fi o multitudine de cauze precum: Fracturi ale oaselor gambei, leziunile părților moi de la nivelul gambei, apărute în urma producerii unor traumatisme, intinderi sau rupturi ale mușchilor, tendoanelor sau ligamentelor prezente la nivelul gambei.