| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot aplica pe o zgarietura ca sa treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Betadina ca sa se dezinfecteze si sa se usuce mai repede

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Crema de galbenele.

| mioara a răspuns:

Ungete cu Neopreol timp de 8 zile.

| funnymantm a răspuns:

Tetraciclina :d daca se mai fabrica tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Anto97 a răspuns:

Rivanol. este cel mai bun se videca rana repede si nici nu ustura.se gaseste la orice farmacie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Propolis, este antibiotic natural.
pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vechii egipteni foloseau miere de albine. Este antiseptica. Eu nu pun nimic, nici macar pansament. O las asa sa treaca singura.

| crystyna1992 a răspuns:

Unguent de gălbenele cu cătină şi gălbenele cu propolis

| aleea a răspuns:

Pt astfel de probleme si altele cum ar fi intepaturi de tantari, umflaturi, taieturi, basici ...etc am eu un remediu naturist niste creme care se folsesc de 15 ani pe piata europeana la pret acesibil din miere si cera de albine ...cauta ma la alexandra_ebg