| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o problema am alunecat pe iarba si am cazut jos si am o zgarietura foarte urata aproape de ochii cu ce as putea sa ma dau sa imi treaca repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MaurSEF a răspuns:

Depinde cum este zgarietura, de obicei pentru cicatrizare rapida se foloseste Baneocin, este un tup cu un praf, care se aplica pe rana, si accelereaza procesul.bafta

| anonim_4396 explică (pentru MaurSEF):

Si in cam cat timp trece? am inceput sa ma dau cu Baneocin de dimineata

| MaurSEF a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu exact, depinde si de organism aici happy dar oricum e mai bine decat sa lasi rana sa se refaca singura

| anonim_4396 explică (pentru MaurSEF):

Da dar am un eveniment important in viata mea saptaman asta.a inceput sa imi treaca