| Alice001 a întrebat:

Ce pot face ca sa imi inbuntatesc memoria? Retin foarte greu lectiile pe care trebuie sa le invat, si diverse lucruri. Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Johnd94 a răspuns:

Incearca sa te concentrezi atunci cand inveti. Sa iti fie gandul la invatatura, nu la iesit cu prietenii, internet si altele.
Succes. Daca nu te ajuta nici asta, spune-i mamei tale sa iti cumpere de la farmacie LECITINA ( un fel de ciocolata care te ajuta sa retii mult mai usor).