| Justmeandmysmile a întrebat:

Cum sa invat pentru medicina? Sunt mega-panicata. Vreau la medicina si am creier pentru asta si-mi place, dar problema e cu invatatul manualului.Eu de obicei invatam scriind,dar de cand fac pregatire s-a schimbat situatia. N-am timp sa stau sa scriu toate lectiile,e prea mult,e greu si si acel ceva putin daca retin intr-o saptamana e sters din memorie.Ce metoda sa folosesc sa invat usor multa informatie si sa ramana depozitata in memoria mea mult timp?laughing Va rog, sunt disperata.sad Fundita!

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Repeat after me: "I must not fear, Fear is the mind killer, Fear is the little death that brings total obliteration, I will face my fear, I will permit it to pass over me and through me. And when it will go past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear was there will be nothing... Only I will remain." And now go back to work.
Nu-ti fie frica, ai o minte briliant.winking

| Nicusor1997 a răspuns:

Incearca sa citesti lectia intreaga de vreo 2-3 ori, apoi scrie conspecte dupa lectie(esentialul)si apoi invata conspectele.Te-ar putea ajuta si schemele.