| angel34love a întrebat:

Ce pot face daca am candida si sunt virgina? Evident ca nu pot lua ovule deci ce altceva pot face sa-mi treaca mancarimea, usturimea si crapaturile de pe/langa vulva. Deja am inceput sa aplic crema clotrimazol si am luat nistatin de 4 zile deja.( Am facut candida din cauza unui tratament mai lung pentru gastrita iar acum nu mai am probleme cu stomacul dar m-a luat cu vaginul.)
P. S. Am de asemenea o secretie abundenta si groasa. Aaa si mai am o intrebare: o sa-mi mai vina ciclu regulat daca am facut candida?
Va rog mult de tot dati-mi sfaturi cum sa scap de asta ca se apropie banchetul si o sa fie groaznic daca o sa fiu tot in stadiul asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Id-ul meu e dpocaznoi, as putea sa te ajut, dar cel mai bine ar fi sa vorbim in privat.

| luciana200972 a răspuns:

Sunt la farmacie niste pastilute si o crema pentru candida, dar cel mai bine mergi la doctor

| ioana1704 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medic si vei avea tratamentul corect.