| TruLove a întrebat:

Cum scap de candida bucala? Am luat si nistatin si flucovim pastile. am si glicerina cu nistatin ..nu trec sub nicio forma crapaturile urate de la gura..nu gasesc nicio solutie...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| scufita22 a răspuns:

Daca ai candida bucala trebuie sa ai limba alba, atunci foloseste bicarbonat de sodiu, iti clatesti gura cu apa cu bicarbonat de sodiu si iti speli limba cu periuta de dinti inmuiata in bicarbonat de sodiu. Daca ai crapaturi in coltul gurii(buzelor) ai lipsa in organsim de complex vitamine b. la farmacie gasesti complex de vitamina B. nu manca seminte de floarea soarelui cu sare, in fiecare dimineata consuma un pahar de suc din capsuni, uite cum il poti face, am atasat un filmulet.am facut si eu
https://www.youtube.com/watch?v=pLepi8gbx-g

2 răspunsuri:
| TruLove explică:

Limba nu o am chiar f alba.dar am acele crapaturi..am luat 10 zile complex de vitamina B. Si ma spal si cu apa si bicarbonat.

| Magdalenaa987 a răspuns:

Buna, cu tetraciclina am inteles ca trece cea bucala... Documentează te pe internet sau întreaba ti medicul de familie. Succes!