| gogocazacu a întrebat:

Ce pot face daca am gatul intepenit de 2 zile si ma doare cand il misc? Mi-a trecut dar maine am meci, ce pot face? Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Fa gimnastica: 10 aplecari spre stanga, 10 spre dreapta, 10 in fata, 10 in spate. Apoi ia un bat. pune-l pe gat dupa cap si prinde-l cu antebratele ciobaneste si fa aceleasi miscari.
Repeta aceste miscari de mai multe ori.
Intr-un saculet pune sare incalzita fierbinte si pune-l dupa gat cat poti suporta.
Frectie cu diclofenac.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un efort si trosneste-l.