| George12356456 a întrebat:

Ce as putea face sa nu imi mai transpire așa de rău palmele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

încearcă să te dai cu deodorant, spray, în palme.

| Donsavas a răspuns:

Din pacate, daca nu cunosti cauza, singura soluție este să folosești spray uri, deodorante pentru mâini și picioare.

| Bizon95 a răspuns:

Daca iti transpira numai palmele atunci
deodorant, eventual unul solid si in cel mai rau caz transpiblock

altfel, du-te la doctor, transpiratia abundenta poate fi un semnal pentru o problema medicala naspa

| acerr a răspuns:

Ai lipsa de ceva in organism, poate magneziu calciu,

| HansCristian123 a răspuns:

Exista creme, prafuri etc la farmacii, eu mi-am luat o cutie cu un praf ceva ce intra in piele si am rezolvat problema, nu mai am cutia sa iti pot spune numele dar daca intrebi la farmacii vei gasi tu altceva

| Iov_Paul_1989 a răspuns:

Cred ca asa esti tu, asa suntem toti, dar, tu semeni cu vre cineva din familia ta care pur si simplu transpira mult. Pentru a nu mai transpira, nu mai fa miscare in exces si vezi si tu de la ce ti se face asta.