| mirazul a întrebat:

Ce pot face sa nu mai transpir in palme si talpi? fac bai dese si tot degeabasad... fara sa depun efort, sunt mereu uda in palme crying(.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Incearca sa te dai cu putina pudra de talc dupa ce te speli pe maini, cand mainile sunt foarte bine uscate. Sau, chiar cu un antiperspirant...il dai pe palme si freci palmele intre ele sa se intinda uniform. E bun un antiperspirant stick.

| mirazul explică (pentru ardnaxur1961):

Multumesc.am sa incerc sa fac tot ce trebuie, doar sa nu mai transpir asa, mai ales vara.

| Mădă0611 a răspuns:

Cica e lipsa de calciu thinking eu am probleme cu palmele oh go on

| mirazul explică (pentru Mădă0611):

Da...deja am calciu cumparat.o sa iau tot tubul treptat, cate una in fiecare zi, sa vedemsad

| JnY a răspuns:

Poate e din cauza cremei ce o folosesti.

| mirazul explică (pentru JnY):

Posibil.dar chiar daca aplic crema de corp, ma spal pe maini, adica palme si tot transpir.am momente, cand transpira, cand nu.

| paaauul a răspuns:

Uite si eu am problema asta si mami mi-a cumparat o crema de la Avon ( foot works) si ii foarte buna, ti-as recomanda'o!

| Pink_Byby_1998 a răspuns:

Pai mai draguta asta insemna ca nu ai calciu.,...Du-te la farmacie sa-ti dea niste calciu si vitamine o sa te ajute :*