| raisssa a întrebat:

Ce pot face sa scap de stres?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sa elimini factorii care il cauzeaza.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu MagneB6.

| fabiola a răspuns:

Sa gandesti pozitiv, plimbari in padure, practica un sport, mananca fructe si legume proaspete, cereale si bea ceaiuri seara de paducel si passiflora!

| lost.in.rain a răspuns:

Mai intai analizeaza ce anume iti provoaca stresul. Apoi, incearca sa elimini sau sa ignori ceea ce iti provoaca stresul. Poti incerca niste ceaiuri antistres, niste exercitii care sa te ajute sa elimini incordarea, niste calmante naturale (ulei de lavanda aplicat pe tample, valeriana).
Sanatate maxima!

| viatadecacatt a răspuns:

Poti lua pastile de la farmacie, sau pur si simplu sa incerci sa gandesti pozitiv si sa elimini cauzele pentru care esti stresatahappy.