| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac sa am dintii albi?
De spalat, ma spal. Am incercat si cu nicarbonat si am facut si periaj dentar. Din ce am auzit este un tratament. Cine m-ar putea ajuta primeste funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Indicat ar fi să faci o albire dentară o dată la câteva luni.

| Florentina9210 a răspuns:

Eu folosesc Colgate Max White One si sunt multumita.

| itsoft a răspuns:

Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

| User9006 a răspuns:

Ba alex nu te mai spala cu bicarbonat ca ramai fara smalt, nu te duce la stomatolog pentru albire, te speli o singura data cu sare de lamaie saucenusa gri de la centrala sau soba pe lemne(stiu ca este cam ciudata chestia asta dar e mai buna ca sarea si bicarbonatu) la 2-3sapt nu mai des sa nu se duca zmaltul dintilor si in rest in fiecare dimineata si seara cu pasta de dinti senzodyne cu periuta normala, mai freci si limba doar dimineata. Daca ai vreo carie du-te urgent la stomatolog sa ti-o plombeze sau daca nu ti-au crescut corect pune-ti proteza dentara cat de repede, nu va rade nimeni de tine, mai nou e o fita la noi in Romania ca sunt scumpe :laughing.Eu unul asa procedez si iti garantez un zambet de hollywood, daca vrei imi lasi mesaj pe TPU si am sa-ti trimk un link cu o poza a dintilor mei!