Întrebare recomandată | Pauuuuul a întrebat:

Ce pot sa fac sa nu mai imi transpire palmile? Exista vreun tratament, crema, solutie? Ca nu mai suport, imi traspira palmele incontinuu, chiar si acum le am transpirate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| violetflyer a răspuns:

Sunt la farmacii solutii speciale anti-transpiratie. Nu iti sugerez sa le cumperi, ele se folosesc mai mult pentru axile si picioare, in niciun caz palmele. Foloseste talc pentru picioare, cam de 2-3 ori pe zi.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Si mie imi transpira vara si chiar nu exista nicio solutie, am intrebat un medic si mi-a zis ca e pe baza nervoasa, exista ceva spray pentru asta dar numai pe moment iti rezolva problema

| Baton a răspuns:

Probabil esti mai emotiv de felul tau de transpiri asa din senin.Ca solutie nu am una deoarece nu am intalnit la mine asa ceva.
Cred ca vei gasi un raspuns aici http://www.ziaruldeiasi.ro/......ele~ni7eq0

| Kiasm a răspuns:

In farmacie se vinde Formidron sau Formidronum.

| Pauuuuul explică (pentru Kiasm):

Am fost in 4 farmacii din oras si la nici una nu avea asa ceva.

| Kiasm a răspuns (pentru Pauuuuul):

Ok, atunci incearca Formaldehida de 5-10%. Cu el e necesar sa cureti mainile cel putin odata pe saptamana, clar ca tinand cont cat de tare iti transpira palmele.