| bostan a întrebat:

Ce presupun exercitiile  cardio? Care sunt acelea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Sant exerciti pentru stimularea functiilor inimi de un anume ritm si respitatie asa cred eu.

| casperboyy a răspuns:

Sunt exercitiile de anduranta sa spun asa. Cele mai bune 10 tipuri de exercitii cardiovasculare sunt:
Alergatul, Bicla, Ski, Bicicleta Eliptica, Inot, Stepper, Vaslit, Catarat pe stanci (outdoor sau in sala) si Mers.
Principalele beneficii ale exercitiilor cardio sunt scaderea in greutate pe termen scurt iar pe termen lung iti intaresc inima si plamanii normal dandu`ti mai multa energie.