| WimziMihai98 a întrebat:

Care sunt exercitiile cardio?

Răspuns Câştigător
| Sandrailii a răspuns:

Sunt cele in care participa cei mai mari muschi ai corpului, timp de cel putin 20 de minute cu o intensitate intre 50-80% din capacitatea maxima. (aerobic, mers in pas moderat, antrenament cu greutati, inot, bicicleta etc)

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

1. Alergarea alternativă
2. Aerobicul şi muzica
3. Sari coarda
4. Alergare pe loc
5. Bicicleta

Mult succes!

| TizZu15 a răspuns:

La exercitiile cardio, incerci sa iti ti respiratia din ce in ce mai mult.

| Athée a răspuns:

Sarituri, alergat pe loc, dansuri (aerobic pe muzica), etc. cauta si pe yt.

| Negoiu a răspuns:

Acestea sunt exercitii care stimuleaza in vederea tonifierii cresterea ritmului cardiac.Sunt exercitiile aerobice si de asemenea joggingul, mersul pe jos rapid si indelungat, inotul fara pauze si altele care presupun efort...

| BMeda a răspuns:

Exercitiile cardio sunt cele mai eficiente pentru topirea grasimilor acumulate. Aceste exercitii iti accelereaza metabolismul pentru toata durata zilei si dupa terminarea unor asemenea exercitii te vei simtii mai liber si energic. Acestea sunt bazate pe niste circuite : maxim 3, unde se organizeaza diferite stiluri de exercitii eficiente prin care se ard grasimile. Pauza intre circuite ar trebui sa fie intre 30 de secunde si dupa terminarea primului circuit, urmatorul circuit, al 2-lea trebuie sa il maresti la o intensitate mai mare la fel vorbind si despre al 3-lea circuit. De preferabil daca vrei sa cauti un exercitiu cardio intens iti sugerez : Insanity.