| ingerash_6577 a întrebat:

Ce radacina de planta se da alcoolicilor pentru a le produce voma? Sau alt ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anka a răspuns:

100 de grame de ardei iute pisat se pun la macerat in 100 ml. alcool. Se lasa o saptamana dupa care se strecoara si se pun cate 10 picaturi in ceai in momentul in care apare nevoia de alcool. E o reteta verificata de o cunostinta. Merge garantat.

| aurasauras a răspuns:

De la ceai de cimbru nu mai bei, da stare de voma

| aurasauras a răspuns:

Ai grija cu matraguna este toxica intr-o anumita cantitate ca si pelinul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Radacina de matraguna. Renunta la alcool intr-o clipa.