| linutz18 a întrebat:

greata,starile de voma se pot produce si pe sistem nervos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| jadir a răspuns:

Da,insa apare dupa un episod emotional:examen,o intalnire,o cerata, nu va aparea asa din senin uitandute pe pereti asta numa daca nu este vorba de o anxietate. Daca este vorba de anxietate atunci senzatia de voma poate aprea orcand, sau bulimie care este tot o afectiune emotionala.

| linutz18 explică (pentru jadir):

Ciudat este ca mie imi apare din senin...incep sa ma agit si sa imi vina sa vomit.ma gandeam ca poate am nervi la stomac sau ceva de genul...cum as putea sa scap pe ei?sad

| Marius0189 a răspuns:

Da, se pot produce din cauza stresului.