| Anonim5566 a întrebat:

Ce recomandati pentru tusea seaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Lapte de măgăriță
Shatou de ou
Sirop de patlagină

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Maceratul de scai vânăt este extraordinar de bun în asemenea afecţiuni. Se prepară aşa: într-o cană cu apă plată se pune 1 linguriţă cu vârf de scai vânăt (se poate folosi produsul Ceai de scai vânăt) şi se lasă la macerat aprox. 2 ore. Se consumă cu înghiţituri mici. Se beau 3-4 căni/zi până la dispariţia fenomenului.
În caz că nu cedeză nici cum, fuga la medic!
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Ambroxol pastile! te va ajuta sigur!

| facepalmlol a răspuns:

Sirop cu muguri de pin sau lapte cald cu miere si unt.

| Visionfree a răspuns:

Sirop de tuse Rofedex, dar, trebuie sa il dai pe tot pe gat odata(sau fie, pentru prima oara doar jumate de sticla).
O sa te simti mai bine.