| anonim_4396 a întrebat:

Cum se trateaza tusea seaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| gabriela_7862 a răspuns:

Daca nu sunt si alte probleme medicale, se pot folosi siropurile speciale pentru tusea seaca, care o ajuta sa se "rupa" pentru a putea expectora.

| Marry:X a răspuns:

Buna. Aceasta tusa seaca are o problema medicala la tulpinahappy. incearca inhalatii, gargare si un consult la orl sa iti vada faringelehappy. Mult succes. Pa pa:*

| Dianna a răspuns:

Cu biseptol. 1 la 8 ore!

| putzulica a răspuns:

Cred, cu lichide siropuri... din astea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Un consult medical amănunţit te poate scăpa de ea.
Un sirop antitusiv.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu sunt si alte probleme medicale, se pot folosi siropurile speciale pt tusea seaca, care o ajuta sa se "rupa" pt a putea expectora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apa cu zahar si apoi cu sare

| dacia a răspuns:

Tusea seaca se trateaza cu medincamente prescrise de medic. Ca adjuvant, se poate lua sirop de patlagina, care se gaseste la magazinele plafar.

| ladybyanca24 a răspuns:

Siropuri.de obicei.:d