| floricicata a întrebat:

cum as putea sa scap de tusea seaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
daca e tuse seaca, inseamna ca undeva ai o mica infectie si nu poti elimina mucozitatile, incearca ceaiul din foi de ceapa sirop de ridiche. uite un link ce te poate ajuta.
http://www.codrosu.ro/......naturiste/
sanatate multa si un an nou fericit si plin de sanatate
La multi ani:)

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu Tusocalm.Si eu iau.

| Anca95 a răspuns:

Buna! Bea ceai de foi de ceapa si coji de nuci. Face minuni! Nu-l indulci, are un gust aiurea stiu, dar te vei face bine. Daca nu apleceaza la medicamentatie septogal.Sanatate si un an nou fericit!

| xXdoareuXx a răspuns:

Ridiche neagra scobita in interior si umpluta cu zahar si zeama care se lasa, cate o lingurita dimineata, dupa amiaza si seara sau ceai de frunza de ceapa... ceva natural si sigur

| Almássy a răspuns:

1 lingurita de miere dimineata/seara si am auzit ca ceaiul de menta e bun sau era un preparat din ridiche neagra cu miere pentru tuse cronica la tusea ta sigur in 2 zile scapi

| RoRares a răspuns:

Cu siropuri si bea cat mai multe lichide (apa, ceaiuri si NU sucuri) Sper sa te faci bine!

| 2105 a răspuns:

Pai incateva lingurite de miere in fiecare zi