| Nuti1970 a întrebat:

Ce regim alimentar trebuie sa urmez dupa operatia de apendicita si cat dureaza acesta? Dupa cat timp pot fi reintroduse fructele in alimentatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Nuti1970 explică (pentru bursuc001):

Buna! M-ai ajutat mult iti multumesc.

| bursuc001 a răspuns (pentru Nuti1970):

Cu plăcere!

Mă bucur că am putut să te ajut.

Multă sănătate.

| Nuti1970 explică (pentru bursuc001):

Multa sanatate.

| bursuc001 a răspuns (pentru Nuti1970):

Mulţumescwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În mod normal medicul trebuie iti specifice si regimul alimentar dupa o astfel de operatie. Din cate cunosc in primele zile se pot da supe, compoturi, ceaiuri, iaurturi dupa care treptat se va introduce in alimentatie piure de cartofi, branza de vaci, carne slaba fiarta (de pui). Nu se vor administra alimente care pot provoca balonare precum: varza, fasole, prajeli si bauturi acidulate etc.
Te pup!

| Nuti1970 explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc mult.Te pup!