| mihaela1mihaela a întrebat:

Cand timp trebuie sa stai acasa dupa operatia de apendicita?

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Apendicectomia poate fi incadrata in categoria "chirurgia de o zi". Asadar, pacientul poate fi externat in prima zi postoperator.
Reluarea activitatilor curente, inclusiv serviciul este indicata dupa o pauza de 3 – 5 zile.
In cazul operatiei laparoscopice nu exista contraindicatie pentru efortul fizic. Dupa operatia "clasica" efortul fizic poate fi reluat dupa cca o luna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo 2 saptamani

| Sakira9876 a răspuns:

In jur de o saptamana si cateva zile. Sper ca te-am ajutatwinking