| YumixCupcake a întrebat:

ce regim alimentar trebuie sa urmez daca am varicela?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Deci iti spun de pe pielea mea tine regimul urmator eu am avut varicela si m-a tinut 3 zile deci
- nu bea sucuri acidulate
-nu manca prajeli
-bea mult cea si pri mult ma refer la 4 l pe zi
-incearca sa faci sport dar nu sa transpiri
-stai la caldura
si atat multa grija cu varicele sa nu le rupi ca ai semne pe viata

| Alien a răspuns:

Nu se impune regim alimentar in acest caz de boala!

| ღßaßÿღ a răspuns:

Nu ai voie ciocolata si prajeli si crede-ma ca mie abia mi-a trecut asa ca...stiu destule despre varicela ...in orice caz, nu manca foarte mult zahar si fereste-te de prajeli!