| iuliana21 a întrebat:

Stiti ceva remedi inpotriva celulitei? k sport tot fac dar tot am niste celulita...crying(

Răspuns Câştigător
| canarita a răspuns:

Pai e vorba de retentie hidrica si circulatie proasta...incearca remediile mele: zilnic bea 2 l apa minerala plata, 2 capsule ulei peste (de somon e ideal), 2 cani de ceai verde, elimina sarea si zaharul, grasimea animala, cafeaua din alimentatie. De la Elmiplant iei un gel cu guarana si cafeina termic, faci zilnic masaj cu el. din 3 in 3 zile poti face masaj cu zat de cafea (in cada de preferat) caldut. Poti face si impachetari cu fango marin de la Geomar( e fantastic). Maseaza-te fara sa lezezi carnea...trebuie sa simti ca te mananca pentru ca asa circula sangele. Evita hainele stramte, statul picior peste picior, constipatia, mersul mult pe tocuri, cafeaua, tigarile... celulita este o boala cronica. A, alearga si sari coarda, fa 50 de genoflexiuni...pe vremea cand tineam acest regim aveam o piele perfecta! Nici eu nu il mai urmez cu strictete dar cand se apropie vara, sunt mereu in forma. Bafta!

11 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna.am inteles ca supliformul este cel mai bun remediu, il gasesti la plafar, costa cam 8 ron.eu am de la elmiplant un gel termoactiv foarte bun, chiar am vazut rezultate.pentru cele mai noi informatii despre produse de beauty, cosmetice, noutati si sfaturi, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

cami
| cami a răspuns:

@lauracostina, iti distrugi stomacul.

| JesterRO a răspuns:

Aiurea... celulita = puncte de grasime sub piele care trebuie stoarse pentru a fi eliminate...nu iti dai doar cu creme ca sa-ti treaca. Si pentru stors exista un singur remediu: masajul anticelulitichappy Eu am terminat cursurile de tehnician maseur si am experienta, daca vrei te pot ajuta cu cea mai mare placerehappy Fac si la domiciliu ( in Bucuresti doar ).

| Cris_Cristi_1990 a răspuns (pentru JesterRO):

La ce scoala ai facut cursul de tehnician maseur? Ma intereseaza si pe mine si caut disperat o scoala buna, ca marea majoritate ce am gasit eu am auzit pareri proaste despre ele si foarte scumpe, Scoala dragomir, magic beauty, formare plus, maraviglia s.a, ajuta-ma si pe mine te rog frumos.

| iuliana21 explică:

elly@orcine se poate incurca...si tu te-ai incurcat dar nu te-a corectat nimeni...

| euu03 a răspuns:

Gramatica asta... laughing INAINTE DE "P"-"B" SE PUNE "M" - nu "N" cum ai pus tu.winking inca imi mai aduc aminte de aceasta regula din clasa intai mi-a ramas intiparita in minte, deoarece invatatoarea ne tot batea la cap.happy Referitor la intrebarea ta poti face masaj celulitic, si atentie la ce mananci.

| euu03 a răspuns:

Pardon anticelulitic* happy acum mi-am dat seama.

| lauracostina a răspuns:

Am auzit ca zeama de lamaie ajuta impotriva celulitei...sa bei zeama unei lamai cu apa, fara zahar... kate un pahar pe zi...eu fac asta de vreo saptamana si sper sa mearga:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la Plafar (centru de ceaiuri) și cere cremă anticelulitică termică.
Te împachetezi și stai timp de 1-2 ore, după care faci un duș cu gel de duș pentru fermitate.
Baftă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Freaca-te unde ai celulita cu o crema oarecare si apoi pune si cafea, apoi freaca! it's work!