| KevinAle a întrebat:

Buna, stiti niste remedii naturale pentru cearcane?
Am niste cearcane mari, si nu este din cauza somnului, dorm foarte bine.dar totusi am cearcane mari.ce as putea face? ce remedii naturale imi recomandati?

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Poate sa fie din familie, si eu sunt predispusa la niste cearcane enorme.
O seara iti pui 10 minute pe cearcane un cartof crud, iar in alta aplici ulei de migdale dulci. O zi asta, o zi asa, sau macar de 3-4 ori pe saptamana, cu un program de somn regulamentar o sa functioneze.

| KevinAle explică (pentru Ririru):

Multumesc, dar unde pot gasi ulei de migdale dulci, cu castravete merge? si in cam cat timp o sa dispara?

| Ririru a răspuns (pentru KevinAle):

La orice plafar-magazin naturist. Cu castravete nu stiu, am citit ca da. Cam intr-o luna, dar retine ca trebuie sa mananci sanatos, sa dormi cel putin 8h pe noapte si sa te hidratezi corespunzator. https://www.youtube.com/watch?v=dhF4On1XVBM

| pswrdrecenter a răspuns:

Încearcă crema Cernor XO de la farmacia bebetei.ro. Nu lua stickul corector, doar crema. Stickul maschează, nu vindecă.