| johnn_1772 a întrebat:

Ce reprezinta analiza TB sangvin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! termenul TB inseamna tuberculina, dar daca tine de analiza sângelui, aceasta poate rezulta fiecare celula din plamani, fara a avea legatura cu microbul care produce TBC.Este doar o analiza care nu trebuie sa te agite, deoarece cu totii avem celule de sânge transportate prin plamani, o normalitate umană! Meriti"a doua sansa"