| Hohenheim a întrebat:

Ce reprezinta faptul, ca la unele persoane, venele se vad mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Iar in legatura cu intrebarea ta, raspunsul lui Spike189 este cel mai bun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate fi semnul unei boli cum ar fi tensiune arteriala sau varice.
Ele apar in general si la cei care au un procent de grasime foarte scazut in corp.

| CodrinValentin a răspuns:

La cei care se vad venele mai bine sunt in general cei mai cu forta. happy Doar nu o sa vezi la un bebelus vene de 2 cm si la un om mare venele ca la un bebelus!happy fundita?

| Spike189 a răspuns (pentru CodrinValentin):

NU neaparat mai multa forta, dar au bratele mai vascularizate, mai putin grasime care sa le acopere si de aceea ies asa mult in evidenta. Cred ca nu ai vazut nici o persoana mai grasa care sa ii se vada venele si poate sa aiba forta destul de mare.

| Hohenheim explică (pentru CodrinValentin):

Daca ai fi venit cu un raspuns mai clar si specific ti-as fi dat funda.
Dar indipendent de raspunsul tau, nu ti-as fi dat funda pentru ca ai cerut-o!

| qindet a răspuns:

Cauza ar fi greutatea corpului tau nepotrivita cu inaltimea, adica esti prea slab/slaba.
Fa-ti si niste analize chiar daca nu te doare ceva si cere sa ti se faca viteza sangelui, timpul de coagulare si acolo la medic poti afla mai multe despre aceasta problema. Poti vorbi cu un medic internist sau chiar cu medicul de familie care te va indruma unde sa mergi.

| Hohenheim explică (pentru qindet):

Nu cred ca am o problema, eu ma asteptam la un raspuns legat de o circulatie mai buna a sangelui.
Eu am un dubiu legat de faptul ca fac sala, dar nu stiu. happy

| Alicy a răspuns:

Eu una sunt o fata destul de bine facuta. Am muschi atat la maini, cat si la picioare. Nu pot spune ca sunt slaba sau subtirica, insa nu am grasime sau celulita. Venele mele se vad chiar foarte tare la mana, iar cand imi incordez muschii stau parca sa puste. La picioare nu se vad chiar asa tare ca la maini, insa tot se pot observa. Si maicamea spune ca e din cauza nivelului de grasime din corp, dar pe mine una asta nu ma lamureste big grin

| Hohenheim explică (pentru Alicy):

Apreciez raspunsul. big grin
Acum sunt curios de nivelul musculaturii tale, pectorali in special. XD

| Reek54 a răspuns (pentru Hohenheim):

Tot nu te lasi de glumele astea laughing, vad ca s-a speriat si nu a mai raspuns. :-s

| Hohenheim explică (pentru Reek54):

You STALKER! laughing
Da, cred ca am fost prea direct. sad
Dar nah, stii cum se zice, incercarea moarte n-are. big grin