| WFf a întrebat:

Venele de pe sani reprezinta doar un simptom al sarcinii sau apar si din alte cauze?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Venele de pe sani le au toate fetele si femeile si fac parte din anatomia noastra, nefiind "simptom de sarcina".

| corbulalbrosu a răspuns:

Venele de pe sani NU reprezinta UN simptom al sarcinii si DA de obicei apar din alte cauze. Doar in urma consultatiei efectuate de catre un medic specialist senolog sau ginecolog se pot stabili cauzele reale care provoaca aparitia respectivelor vinisoare vinetii. Multa sanatate!

| WFf explică (pentru corbulalbrosu):

Nu sunt vinetii, sunt vene cu aspect normal

| corbulalbrosu a răspuns (pentru WFf):

Doar medicul ginecolog sau senolog isi poate da seama de natura acelor vene, pe baza cercetarii aspectului si caracteristicilor pielii care iti acopera sanii. De obicei sanii in crestere isi maresc volumul prin adaugarea de tesut adipos, proces im urma caruia se produce o intindere destul de mare a pielii care acopera sanii si din acest motiv atat epiderma cat si derma se subtiaza destul de mult si din acest motiv venele si arterele care strabat acea piele mult subtiata ies in relief si....in evidenta. Insa natura si cauza aparitiei acelor vene poate fi stabilita si confirmata doar de catre medicul care iti va examina sanii. SanatatE!