| alessia_7575 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mai am asemenea pofta de mancare? parca mereu ma gandesc ce as mai manca...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Demoiselle a răspuns:

Eu de ceva timp am observat ca nu mai simt nevoia sa mananc.
Banuiesc ca dezgustul pentru mancare se datoreaza faptului ca am inceput sa manac regulat, asta la mine inseamna 2 mese pe zi, pentru ca seara nu pot sa mananc sub nici o forma.
M-am autoeducat sa ma trezesc fain-frumos in fiecare dimineata sa iau micul dejun inainte sa plec la scoala - cea mai consistenta masa, dar nu-ti inchipui ca ma indop cu fripturi si salam!
Daca mananc acasa de dimineata, nu-mi mai trebuie la scoala decat niste fructe.
Si mai mananc cand ajung acasa de la scoala.
De dulciuri nu prea simt nevoia pentru ca beau multa cafea...
Incearca si tu sa mananci de dimineata f bine, si ai sa vezi ca nu mai simti ca trebuie sa papi ceva non-stop!
Succes!

| Angelsergiuboy a răspuns:

Gandeste la altceva la ce ai bea

big grin

| alina_7878 a răspuns:

Pai cand ti-e foame ar trebui sa bei cate o cana de apa (functioneaza de obicei)