| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca sa slabesc din burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| yulya031 a răspuns:

Eu incerc sa fac multe abdomene si sa am grija la ce si cand mananc.

Daca esti fata, sa stii ca la fete cel imi mult se depune pe burtica, pe solduri si la coapse, de aceea e atat de greu sa le dam jos. Dar se poate big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Putina atentie la alimentatie:evita pe cat posibil produsele fast-food, mezelurile, dulciurile, chips-urile, nucile, alunele fisticul, semintele etc, bea mai multa apa(cel putin 2 l zilnic) si consuma in special fructe, legume, supe, lactate(asta doar in timpul verii; odata cu racirea vremii va fi nevoie sa mananci mai diversificat, pentru a avea suficienta energie). Pentru rezultate bune, incearca exercitiile astea: http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs pana ajungi la 50(pentru a nu dezvolta masa musculara in zona respectiva). Fa-le o data la 2 zile pentru a evita febra musculara sau intinderi musculare.
http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4 incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pana la 100. Fa-le la 2 zile ca si pe celelalte.Succes.

| stefanradu a răspuns:

Salut ,
Am scris un articol interesant despre cum poti sa dai jos BURTA si sa obtii un abdomen plat si definit. Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/da-burta-jos-partea-1/
Spor!

| alesaro a răspuns:

Inteleg ca asta este problema care te macina, dar sunt mai multi parametri ce trebuie luati in calcul. Intra pe www.SlabescUsor.ro si hai sa discutam

| girls_9639 a răspuns:

Sa faci mult sport!

| gabrygirl16 a răspuns:

Abdomene