| TofanCristi a întrebat:

Ce să fac dacă mi se cojeşte pielea de pe palmă (:?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

In cazul in care,pielea de pe palme,se cojeste marunt,inseamna,ca iti lipseste vitamina A si D. Poti sa le asimilezi si din legume, fructe, dar ar trebui sa iei si niste suplimente de la farmacie.
Daca se cojeste in bucati mai mari, ar trebui sa mergi la un medic dermatolog, deoarece poate fi vorba despre o ciuperca.

9 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Mai bine intrebi un medic. Intra aici >> http://www.assb.ro/ si vorbesti online cu un medic;)

| SAMM0603 a răspuns:

Crema, alifie, nu mai cara lucruri grele pentru a pocni pielea pentru ca deja e uscata. Spatalate des pe maini dar fara sapun pentru a usca pielea, doar apa.

| Vans a răspuns:

Dă-te cu cremă de aia grasă(adică mai cremoasă)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai lipsa de calciu.Am avut si eu, dar am luat calciu si am mancat coaja marutita de oua de gaina(ouale erau de la gainile crescute la casa).

| Vi003 a răspuns:

Glicerina, incearca!

| irbis96 a răspuns:

De acord cu crema, incearca si sa te hidratezi si sa ai o alimentatie cat mai sanatoasa. Daca nu-ti trece repede, stii la cine sa mergi happy

| Happyintotdeauna37 a răspuns:

Mananca oua fierte de 1-2 ori pe zi.

| ThinkSTR8 a răspuns:

Salut, ai o lipsa de calciu, am avut si eu.
Am luat calciu de la famacie pentru 30 de zile si dupa nu mai aveam nimic. happy