| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa nu-mi mai trosneasca oasele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Posibi sa fie semnele unor probleme de natura reumatica, depinde ce varsta aveti, evitati frigul, statul in picioare si faceti mai multa miscare. Daca apar dureri la articulatii consultati un medic cu specialitatea in reumatologie.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Sa incerci sa eviti atat frigul cat si umezeala. Poate fi un semn de reumatism incipient.

| stetoscop a răspuns:

laughing
Oasele nu trosnesc, eventual articulatiile!
Ar insemna sa scrii acum din spital, toata ai fii in ghips de la fracturi si suspendata de scripeterolling on the floor. happy

| Cryssy a răspuns:

Ai putea incerca sa iei vitamina D3.

| bOom a răspuns:

LA mine tot asa trosnesc...big grin mia prescris medicul niste injectii.....insa deja voi incepe tratamentul mai incolo

| sergiu2525 a răspuns:

Eu le troisnesc la greu, din gat, coloana, degete de la maine, picioare, unele articulatii si trosnesc tare nu gluma.nu e un motiv de ingrijorare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Lipsa de calciu face așa. Un test Aslo și o alimentație bogată cu calciu și vitamina D3.
Consultă medicul de familie pentru mai multe informații.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iesi din baie mai repede sa nu capeti si alte complicatii...

| Nyk a răspuns:

Sa iei cat ai mult calciu! Auzi in poza esti u?

| selena_8928 a răspuns:

Pai eu zic ca ar trebui sa faci mai multa miscare...big grin