| abecedar a întrebat:

Ce sa fac sa nu transpir? In fiecare zi ma spal la subrat, si am incercat vreo 4, 5 deodorante, dar nici unul nu funcioneaza.Stiu ca e normal sa transpir, dar faza este ca dimineate, la 7:35 cand pornesc la scoala, totul e ok, dar la 7:50, cand ajung in clasa, deja is foarte transpirat, miroase urat si se vede clar pe tricou.Acum folosesc Old Spice, deodorant stick.Am mai folosit:
-Fa Men 3D protect
-Leony Deodorant
-Denim Original Deodorant
-Accelerate anti-perspirant Deodorant
Ma poate cineva ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RagingZeus a răspuns:

Incearca sa mai pui un tricou sau maieu pe dedesubt, astfel o parte din transpiratie va fi absorbita, si nu se va depune direct pe tricou, facandu-l sa miroasa urat, si totodata, lasndu-te pe tine cu transpiratia pe tine.
Din cate vad, tu zici ca ajungi in 15 minute la scoala, intrebarea mea este, cum decurge drumul spre scoala? Adica aglomeratie (daca mergi cu vehicule) sau mergi repede (daca mergi pe jos)?
Ca daca mergi repede, adica faci un efort mai mare, corpul tau transpira. si la fel si intr-o aglomeratie intr-un maxi unde sunt 50 de persoane intr-unul de 20.
Succes.

| abecedar explică (pentru RagingZeus):

Nu maduc repede spre scoala(ma duc pe jos)dar am mai uitat sa spun ceva.De obicei am 6 ore, adica sunt de la ora 8:00 pana la 14:00, 15:00. Dupa ce am ajuns acasa si ma spal la subrat, nu mai transpir deloc, numa daca fac efort fizic.Eu cred ca corpul meu elimina ceva substante diminteata,pentru ca cum am zis, dupa ce ajung acasa de la scoala, nu mai transpir deloc.

| Matt24 a răspuns:

Nici la mine nu functioneaza orice deodorant...am avut si eu probleme de genul si primul deodorant care m-a ajuta a fost de la nivea, ceva de genul asta http://www.niveaformen.ro/......_pack1.jpg
incearca si deodorantele din gama mennen speed stick

| cat212 a răspuns:

Incearca la farmacie. sau du-te la un dermatolog si te 'rezolva' el! happy

| DarknessInTheSky1 a răspuns:

Lady Speed Stick's este foarte bun.si daca transpir nu miros se simte "parfumul" deodorantului este super! Incearca!happy