| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa scap cat mai repede de febra musculara? Ieri am fost prima data la sala si am o febra enorma, iar maine ma duc din nou si mi-e teama ca nu o sa pot face exercitiile din cauza durerii. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Si eu zic ca ai nevoie de pauza.Incearca si ceva masaj.

| PerfectStudioSuceava a răspuns:

Aspirina sau daca nu ai voie sa iei aspirina..iti recomand calciu, 2 pastilute, iar dupa primele sedinte de sala. dusuri lungi si fierbinti

| ConfuzMare a răspuns:

Nu ai ce sa faci, deja ai inceput prost, prima zi de sala se baga circuit incat sa poti sta 2 zile sa scapi de febra de obicei cand e prima zi o alegi vinerea, bagi circuit stai 2 zile iti revii si dupa incepi cu seriile