| boogdan91 a întrebat:

Am 190cm, 100kg si astazi am luat steroizi pentru prima data, am fost la sala si aveam o forta si rezistenta extraordinar de mare, am tras de fiare 2 ore intr-una, dar acum, dupa aprox.4 ore ma dor foarte tare muschii, cred ca am febra musculara-cum scap de dureri? Maine vreau sa fiu ok ca sa pot repeta exercitiile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La greutatea ta, steroizi îți trebuie!
Efectul lor își spun cuvântul!
O baie mai caldă, o aspirină tamponată și exerciții fizice ușoare.
Lasă efortul susținut și dopajul, îți pui sănătatea în pericol.
Pa, pa.

| Cosmin86 a răspuns:

Ti-a facut un medic ciclul de steroizi, sau l-ai facut tu? Stii ca unii steroizi nu se iau singuri, nu?
Si stii ca ai nevoie de un ciclu post-recuperatoriu, ca sa restabilesti productia de testosteron a corpului tau, nu?

De asemenea, cred ca e evident ca trebuie 7-8 mese pe zi cand iei steroizi, nu? Daca mananci 2-3 mese e destul de grav.

Ce steroizi ai luat si ce ciclu ai?

| gamesu a răspuns:

Pai in primul rand nu mai lua iar in al doilea steroizi iti fac rau incearca sa nu mai iei poate ca o sa ai muschi putin mai dezvoltati si mai mari dar dupa o luna de loat in continu o sa-ti faca rau daca neaparat vrei sa iei ia decat o data pe luna si atunci sa faci exerciti decat asa sa le arati fetelor ca ai musci laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru gamesu):

Salut
daca iei doar o data pe luna sau te lasi brusc, mai mult rau iti fac, steroizii se iau in cicluri de cateva saptamani, nu poti sa iei o data / luna, mai bine nu mai iei deloc.
de asemenea, daca te lasi brusc, fara ciclu de recuperare, iti dai grav peste cap productia de testosteron a corpului

| Flo41 a răspuns:

Nu mai lua steroizi pentru ca nu sunt buni deloc.TE stimuleazza dar dupa ce isi fac efectu'....ai simtit deja straight face